Włoski koncept

Aż 1000 koni mechanicznych ma oferować model C10 Astrea autorstwa nowej na rynku i włoskiej marki samochodów sportowych - Calafiore. Koncept tego pojazdu pokazano na ekskluzywnej wystawie Top Marques Monaco w Monte Carlo. W prezentacji samochodu uczestniczył sam książę Albert I.

 

Za stworzenie konceptu odpowiedzialne jest włoskie studio Calafiore Automobili z miejscowości Vincezna. Stylistą tej marki został Luigi Calafiore, który zdobywał doświadczenie niezbędne do stworzenia autorskiej konstrukcji podczas studiowania na kierunku wzornictwa przemysłowego i projektowania karoserii samochodowych.

Zaprezentowany na ekskluzywnych targach w Monte Carlo koncept powstawał prawie 7 lat. Pojazd pokazano głównie po to, żeby zainteresować nimi media i pozyskać inwestorów, którzy chcieliby się przyłączyć do kontynuacji prac nad jego stworzeniem. Zaprezentowany na wystawie w Monte Carlo koncept to wczesny prototyp roadstera C10 Astrea. Nazwa pojazdu pochodzi z mitologii greckiej, gdzie Astrea była boginią sprawiedliwości, twórcy supersamochodu wybrali także dosyć oczywiste mototo dla swojej firmy "per aspera ad astra", czyli "przez trudy do gwiazd".

Ambitna i odważna konstrukcja modelu C10 Astrea powstała z włókien węglowych, tytanu, aluminium i stopów metali, które używane są w aeronautyce. Ten sportowy i ekskluzywny roadster ma być również ozdobiony złotem (takie detale znajdą się na karoserii i w kabinie). Ujawniono, że do napędu roadstera zostanie wykorzystany silnik w układzie V10 o pojemności 5.5 litrów z dwoma sprężarkami (nie podano jednak nazwy firmy, która zbuduje taki silnik), łączna moc pojazdu ma przekroczyć tysiąc koni mechanicznych.

Włoska marka nie podała daty wprowadzenia pojazdu na rynek, już teraz jednak wiadomo, że pojazd ma być budowany ręcznie i wyłącznie na specjalne zamówienia.

Grzegorz Kowalewski

fot. materiały prasowe